Specjalnie dla katechetów

Lipiec 21, 2020 in Aktualności, Główne tematy

„Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem” to świtna pomoc w lekcjach religii, formacji i ciekawa misyjna propozycja na spotkania z dziećmi.

 

Czy na Filipinach niebo styka się z ziemią?

Co nauka ma wspólnego z misjami?

Jak się porozumiewać bębnami?

Jak wygląda chrzest w Mongolii?

Odpowiedzi na te pytania i na wiele innych znajdziecie w nowych „Misyjnych Materiałach Formacyjnych dla Dzieci” na rok szkolny 2020/2021.
Tytuł, a jednocześnie temat przewodni materiałów brzmi: „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem”.

Na tych trzech filarach opieramy formację ognisk misyjnych w nowym roku szkolnym. Każde spotkanie nawiązuje do Ewangelii, która prowadzi dzieci do odkrywania, do czego Pan Jezus wzywa małego misjonarza w codziennym życiu.

Materiały Formacyjne 2020/2021 są pierwszym rokiem przygotowania do Misyjnego Synodu Dzieci zaplanowanego na 2022 rok. Dlatego każde spotkanie ma za zadanie przygotować do tego wydarzenia, wypracować jakiś konkretny postulat i zaprosić do modlitwy za Synod słowami napisanymi specjalnie z tej okazji.

Znajdziecie w nich niezwykle ciekawą i inspirującą część „Eksperci dla misji”. W kilkuminutowych spotach profesjonaliści z różnych dziedzin opowiedzą o tym, jak nauka wiąże się z naszą wiarą i oczywiście z misjami.

Nie zabraknie też „Oka na świat”, spojrzenia na dzieci z krajów misyjnych i pracujących pośród nich misjonarzy.

W naszych materiałach animator ma „podane na tacy” wszystkie niezbędne pomoce, konkretne teksty, dynamiki, zabawy, odnośniki… Wszystko gotowe do pobrania, wydrukowania, skserowania i korzystania zarówno w wersji książkowej jak i elektronicznej na serwerach Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.