Papieska Intencja Modlitwena na miesiąc sierpień

Lipiec 30, 2020 in Aktualności, Główne tematy

 

Intencja na miesiąc SIERPIEŃ

Módlmy się za wszystkie osoby,
które pracują oraz żyją na morzu,
łącznie z marynarzami,
rybakami oraz ich rodziny.

NICZYM KROPLA W OCEANIE
Wielu uczniów Pana Jezusa było rybakami. W scenerii jeziora rozgrywało się wiele ważnych wydarzeń, o których czytamy w Ewangelii – zarówno przy powoływaniu uczniów, jak i w trakcie nauczania, a także po zmartwychwstaniu. W wielu krajach świata morze jest żywicielem i zapewnia pracę, stanowi drogę transportu, jest miejscem, nad którym można odpocząć.
Jest taka przedziwna zależność: osoby obcujące z żywiołem są zawsze pokorne, bo znają swoje możliwości i granice. Robią to, na co morze pozwala. Odnajdują swoje miejsce w Bożym planie, niczym kropla w oceanie.
GŁĘBIA PRZYZYWA GŁĘBIĘ
Głębia oceanu, morza, może symbolizować głębię Bożej Opatrzności. Ile tęsknoty, zgryzot i cierpienia w naszym życiu, bo głębi szukamy poza Bogiem. Poza Nim można wpaść w otchłanie Szeolu, doświadczyć braku sensu i radości. Jednak człowiek uparcie szuka szczęścia poza Bogiem, przecząc swej naturze przynależności do Niego, nie uznając Jego porządku.
Tak niewielu ludzi swe pragnienie sensu chce nasycić Bogiem, poszukując sensu u drugiego człowieka. Tymczasem sens może nadać nam tylko Chrystus, przez to, co dla nas uczynił, zanurzając nas w głębi oceanu swojej Miłości. Przyjmując tę bezgraniczną Miłość i trwając przed Nim, jesteśmy dla naszych braci i sióstr w codzienności życia tym przedziwnym światłem, które jest w nas, ale nie z nas – niczym latarnia morska dla ludzi morza.
Módlmy się za tych wszystkich, dla których morze jest źródłem utrzymania, by Pan błogosławił ich pracy, zachował od zepsucia i uczynił solą ziemi.

PDM