Papieska Intencja Modlitewna na miesiąc LUTY

Luty 12, 2024 in Aktualności, Główne tematy

Intencja na miesiąc LUTY


Módlmy się, aby osoby nieuleczalnie chore
oraz ich rodziny zawsze miały niezbędną opiekę
i wsparcie, zarówno medyczne, jak i ludzkie.
TROSKA I WSPÓŁCZUCIE
„Choroba jest częścią naszego ludzkiego doświadczenia – napisał papież Franciszek w zeszłorocznym Orędziu na Światowy Dzień Chorego. – Może jednak stać się czymś nieludzkim, jeśli jest przeżywana w izolacji i opuszczeniu, jeśli nie towarzyszy jej troska i współczucie. Gdy podążamy naprzód wspólnie, czymś normalnym jest to, że ktoś może poczuć się źle, że będzie musiał się zatrzymać z powodu zmęczenia lub jakiegoś zdarzenia po drodze. To właśnie wówczas widać, jak idziemy: czy jest to rzeczywiście podążanie razem, czy też idziemy tą samą drogą, ale każdy na własną rękę […]”.
BEZCENNA ROLA OSÓB CHORYCH
Te słowa papieża Franciszka zwracają naszą uwagę na bezcenną rolę osób chorych w każdej wspólnocie ludzkiej. To często właśnie cierpienie kogoś obok zatrzymuje nas w biegu, skłania do refleksji nad tym, co jest w życiu ważne, a co nie, czemu lub komu warto poświęcić czas i uwagę. A przede wszystkim ukazuje, czy umiemy być wspólnotą.

Dziś módlmy się za nieuleczalnie chorych, aby czuli się aktywną i niezbędną cząstką tej wspólnoty. Aby zarówno ich najbliżsi, jak i wszyscy, którzy stają na ich drodze, doświadczyli wewnętrznego pokoju, umocnienia, światła i poczucia bycia kochanym.


PDM/DMDWP