Posyłamy nową misjonarkę!

Listopad 5, 2011 in Aktualności

23 października 2011 r. w katedrze diec. Warszawsko-Praskiej podczas uroczystej sumy, której przewodniczył abp Henryk Hoser miało miejsce posłanie Elżbiety Rotter. Udaję się ona na placówkę misyjną św. Róży znajdującą się na rozległej wyspie pośrodku rzeki Amazonki w Ameryce Południowej.
Nasza misjonarka od wielu lat udziela się na rzecz misji. Ma za sobą nie tylko pracę w Meksyku, ale również wiele serca wniosła pracując w Dyrekcji Krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, dla Wydawnictwa Missio-Polonia, Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz Sekretariatu Krajowego.
Obecnie pdjęty wysiłek wiąże się z bardzo trudną rzeczywistością placówki misyjnej w społeczności dotykanej problemami bezrobocia, ubóstwa, słabej opieki zdrowotnej. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.misjasantarosa.waw.pl/
Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć pracę Eli, prosimy o modlitwę. Jeśli natomiast ktoś chciałby wesprzeć ją materialnie prosimy o kontakt z Dziełem Misyjnym Diecezji Warszawsko-Praskiej.