Tramwaj nadziei

Styczeń 31, 2012 in Aktualności

59. Światowy Dzień Chorych na Trąd

W ostatnią niedzielę 29 stycznia świat skierował oczy na trędowatych. W katedrze warszawsko-praskiej w ich intencji została odprawiona Msza św., której przewodniczył bp Marek Solarczyk. Była to również okazja do spotkania się  przyjaciół i wolontariuszy z „Jeevodaya” – ośrodka dla trędowatych w Indiach.


Po Eucharystii odbył się premierowy pokaz filmu „Świt życia” i spotkanie przy indyjskiej herbacie (masala czaj) z jego autorami: Elżbietą Dziuk, Krzysztofem Renikiem i Michałem Zielonym.

Tego samego dnia z inicjatywy Fundacji Raoula Follereau na ulice Warszawy wyruszył Misyjny Tramwaj Nadziei. Konduktorzy z Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie i harcerze zapraszali do przejażdżki zabytkowym tramwajem. Wewnątrz przytulnego transportu czekały niespodzianki: kosz cukierków i misyjne obrazki. Podróżujący mieli możliwość zapoznać się z działaniem fundacji, która wspiera ośrodki dla trędowatych na całym świecie i wesprzeć ją materialnie.

Przy tej okazji dzieci mogły dowiedzieć się również o zbliżającym się Misyjnym Kongresie Dzieci. Odbędzie się on w diecezji warszawsko-praskiej 26 maja. Niebawem podamy szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia.