Jesienne zebranie PDM w nowym wydaniu

Sierpień 29, 2020 in Aktualności, Główne tematy

Po zasięgnięciu opinii, zwłaszcza dyrektorów diecezjalnych Papieskich Dzieł Misyjnych z całej Polski, informujemy, że ze względu na epidemię COVID-19 tegoroczne Zebranie PDM i innych środowisk misyjnych nie odbędzie się w tradycyjnej formie.

Dyrekcja Krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych przygotuje pakiety informacyjne, które zostaną rozesłane na początku września do dyrektorów diecezjalnych PDM w Polsce, referentek i promotorów misyjnych żeńskich i męskich zgromadzeń zakonnych oraz do animatorów świeckich.

W pakietach znajdą się informacje o Synodzie Misyjnym Dzieci 2022 oraz o zaangażowaniu Młodzieżowego Wolontariatu Misyjnego w Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy. Omówimy również przygotowania do licznych jubileuszy przypadających w 2022 roku: 400-lecia powołania Kongregacji Ewangelizacji Narodów, 200-lecia Dzieła Rozkrzewiania Wiary i 100-lecia podniesienia do rangi papieskich: Dzieła Misyjnego Dzieci i Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Nie zabraknie również informacji o założycielce PDRW i Żywego Różańca – sł. Bożej Paulinie Jaricot.

Zapraszamy wszystkich do duchowej łączności, zwłaszcza podczas Apelu Jasnogórskiego 16 września o godz. 21.00. Wzorem lat ubiegłych ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy PDM w Polsce, powierzy opiece Maryi działalność misyjną Kościoła.

Osoby zainteresowane otrzymaniem pakietu informacyjnego proszone są o kontakt pod adresem pdm@missio.org.pl (wysyłka na początku września).

PDM