Papieska intencja na miesiąc wrzesień

Wrzesień 4, 2019 in Aktualności, Główne tematy

Wrzesień


  Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów. 

 

ŚRODOWISKO WODNE

Około 70% powierzchni naszej planety pokrywają morza i oceany, a odpady w środowisku morskim można znaleźć niemal wszędzie. Odpady, w szczególności tworzywa sztuczne, stanowią zagrożenie nie tylko dla mórz i wybrzeży, ale także dla gospodarki i społeczeństwa. Większość odpadów, które znalazły się w wodzie, powstała na lądzie. Jak zatrzymać zjawisko zaśmiecania naszych mórz? Aby rozwiązać ten globalny problem, należy zacząć od podjęcia działań na lądzie.

RATOWAĆ DARY BOŻE

Dobry Bóg, cudowny Ojciec i nasz Stworzyciel, powierzył nam ziemię, byśmy czynili ją sobie poddaną. Możemy korzystać z dobrodziejstw ziemi, możemy cieszyć się jej urokami i żyć oddając Bogu chwałę.

Jednak często marnotrawimy Boże dary. Nasza ziemia, planeta i miejsce pielgrzymowania, są w stałym zagrożeniu. Poprzez nadmierną eksploatację zasobów, nieodpowiedzialną politykę oraz zaborczą ekonomię nasze zasoby się kurczą i stają się coraz mniej dostępne. Zanieczyszczenie środowiska, szczególnie mórz i oceanów, może być początkiem końca życia na ziemi. A przecież tak wiele jeszcze przed nami. Tak wielu ludzi nie usłyszało jeszcze Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie. Kto pójdzie na rozstaje dróg, kto popłynie szlakami mórz i oceanów, by zanieść narodom światło Boże?

Módlmy się, aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.

Tomasz Franciszek