Papieska intencja modlitewna na miesiąc czerwiec

Czerwiec 1, 2019 in Aktualności, Główne tematy

Czerwiec


Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych.

 

O skromność i pokorę dla kapłanów

 

TRACIĆ CZAS Z MIŁOŚCI

Na Przystanku Jezus odbywającym się podczas Przystanku Woodstock młody kapłan zapytał biskupa Edwarda Dajczaka: „Co zrobić, by zostać świętym kapłanem?”. Wtedy biskup Dajczak popatrzył na niego z pokojem w sercu i powiedział: „Jeśli oddasz cały swój czas Bogu i drugiemu człowiekowi, to możesz zostać świętym”. Jeśli rzeczywiście zapomnisz o sobie, jeśli przestaniesz się kręcić wokół siebie, zajmować się tylko sobą, swoimi problemami i zauważysz drugiego człowieka, który jest biedny czy bezdomny, a przede wszystkim dostrzeżesz w nim Boga i nauczysz się tracić czas z miłości – to możesz stać się świętym.

GOTOWOŚĆ DO ODDANIA ŻYCIA

W Chinach, kiedy chłopak chce wstąpić do seminarium duchownego, musi odpowiedzieć na jedno zasadnicze pytanie: „Czy jesteś gotów oddać życie za Chrystusa?”. Jeśli odpowiedź jest pozytywna – to może wstąpić do seminarium, jeśli zaś odpowiedź jest negatywna – to nie może nawet na próbę rozpocząć tej wyjątkowej drogi.

BEZINTERESOWNY DAR Z SIEBIE

To, czym kapłan może najbardziej zachwycić człowieka XXI wieku, to ubogi styl życia i bezinteresowna posługa. Kapłan, który nie liczy czasu, rozdając „chleb” ubogim, bezdomnym i tym, którzy nie mają się czym odwdzięczyć, daje świadectwo o autentycznej przynależności do Jezusa. Chrześcijanin bowiem, a w szczególności kapłan, nie może się inaczej zrealizować, jak tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie.

Módlmy się więc o świętych kapłanów, aby pochłaniała ich miłość do Boga i drugiego człowieka, a ich największą pasją było życie dla Jezusa.

S. Dolores Zok SSPS