Papieska intencja na marzec

Luty 28, 2019 in Aktualności, Główne tematy

Marzec


Aby wspólnoty chrześcijańskie – szczególnie te, które są prześladowane – odczuły, że są blisko Chrystusa, a ich prawa były respektowane.

 

Za prześladowanych za wiarę w Jezusa

WOLNOŚĆ RELIGIJNA

Nasz Pan Jezus Chrystus, zapowiadając przyszłość swoich wyznawców mówił: „(…) wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich” (Łk 21, 16-18). Te Jezusowe słowa są aktualne od ponad 2000 lat. Dzisiaj w XXI w. chrześcijanie cierpią prześladowania z powodu „Jego Imienia” tylko dlatego, że przyjęli sakrament chrztu św. Według statystyk co roku ginie za Chrystusa ponad 170 tys. chrześcijan, co pokazuje, że średnio co pięć minut jakiś chrześcijanin swoją krwią potwierdza przynależność do Jezusa i Jego Kościoła. Ostatni raport „Wolność religijna na świecie 2018” przedstawia analizę przestrzegania tego prawa we wszystkich 196 krajach świata. Wykazuje wzrost nienawiści wobec mniejszości religijnych w wielu krajach, szczególnie wobec chrześcijan. Ich niezłomne świadectwo wiary powinno pobudzać nas do codziennej modlitwy.

SOLIDARNOŚĆ W MODLITWIE

Nasza wspólna modlitwa nie jest czymś błahym. Bóg wysłuchuje modlitwy zanoszonej z wiarą. 28 października 2018 r. w Kościele w Polsce obchodziliśmy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, poświęcony wsparciu Kościoła w Pakistanie. Otaczaliśmy modlitwą naszych braci, przybliżając także sytuację chrześcijan w tym kraju, a szczególnie głośną sprawę Asii Bibi, skazanej na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciw prorokowi Mahometowi. Trzy dni później świat obiegła wiadomość, że została ona uniewinniona. Ta sytuacja potwierdza moc wspólnej modlitwy i wspólnego wołania do Boga.

Nie bądźmy obojętni na los naszych współbraci w wierze, ale módlmy się za wszystkie wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane.

Ks. Mariusz Telaczyński, PKWP